Zobacz co to są meningokoki najczęściej kupowany lek Rotarix cieszy się ciągłym wzrostem sprzedaży

Rotawirusy są bardzo zakaźne i atakują układ pokarmowy osoby zarażonej. Największe znaczenie w przenoszeniu tej choroby odgrywają ręce. To na nich rotawirusy mogą się utrzymywać aż do 4 godzin. Niedostateczna higiena po wyjściu z toalety, zwiększa szansę na infekcję rotawirusową.

Zakażenie głównie przenosi się poprzez spożywane pokarmy, tak rotawirusy infekują układ pokarmowy. Dlatego spożycie pokarmów zanieczyszczonych przez osoby  zainfekowane oraz zakażonej wody może doprowadzić do choroby.

Również produkty, których nie gotujemy jak sałatki czy owoce mogą być powodem. Jak wiadomo wysoka temperatura przy sporządzaniu potraw zabija niepożądane drobnoustroje w tym rotawirusy.

To, że zabierzemy dziecko ze żłobka czy przedszkola i ograniczmy mu kontakt z rówieśnikami może nie uchronić go przed infekcją. Rotawirusy są bardzo zakaźne i mogą być przenoszone przez domowników nawet wtedy, kiedy zachowują oni szczególną higienę.

Dlatego dziecko może zachorować pomimo braku kontaktów z innymi osobami.
Również kontakt z powierzchnią czy przedmiotami zakażonymi wirusem może spowodować infekcję. Podawanie zabawki czy książeczki przez osobę zarażoną może doprowadzić do przeniesienia się rotawirusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *