po zakupieniu Babyhaler jestem bardzo zadowolony z jego działania To właśnie żółtaczka fizjologiczna wywołuje objawy w postaci żółtej skóry

Odwodnienie jest najgroźniejszym objawem działania infekcji rotawirusowej. Nasilone wymioty oraz biegunka powodują w szybkim tempie odwodnienie dziecka. Musimy stale podawać mu płyny by nie doszło do takiej sytuacji.

Jest to szczególnie niebezpieczne przy małych dzieciach, gdyż odwodnienie w ich przypadku następuje o wiele szybciej. Jak rozpoznać, że dziecko jest odwodnione? Na taki stan będzie wskazywało nam kilka objawów.

Przede wszystkim sucha skóra i usta. Niski poziom wody w organizmie powoduje zapadnięte ciemiączko u niemowlaków. Jeśli dziecko płacze a my nie jesteśmy w stanie zobaczyć łez jest to kolejny alarm dla nas.

Długi okres nie oddawania moczu i zapadnięte gałki oczne oraz matowe oczy to kolejne objawy na które musimy zwrócić uwagę. Jeśli dostrzeżemy, któreś z nich czy też wszystkie wymagana jest pomoc lekarza. Trzeba udać się do szpitala bądź zadzwonić na pogotowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *