Junior Cholinex suplement diety wzw czyli wirusowe zapalenie watroby typu b zwane inaczej żółtaczką

Kiedy zauważymy już objawy infekcji u naszego dziecka musimy przede wszystkim zachować spokój i pomagać naszemu maluszkowi w przebywaniu choroby. Najważniejszą rzeczą jest zadbanie o odpowiedni poziom nawodnienia naszego dziecka, nie możemy pozwolić na zbyt dużą utratę płynów.

Podczas wymiotów musimy stale podawać mu małe ilości płynów. Może to być: mleko matki, herbata, rumianek czy też niegazowana woda. Lekarze podkreślają, że wartościowym napojem w tym przypadku może być napój z elektrolitami, gdyż nie tylko nawadnia ale też uzupełnia zapas elektrolitów.

A to właśnie ich brak powoduje osłabienie dziecka. Napój powinien być chłodny i w małych ilościach. Gdyż cieplejsze i o większej pojemności płyny nasilą wymioty. Każdy rodzic wie, że podanie napoju dziecku, kiedy ono nie chce pić jest bardzo trudne.

Ale mimo to musimy starać się podawać systematycznie małe ilości płynów naszemu maluszkowi. Szczególnie uważajmy przy naszych najmłodszych maluszkach, które jeszcze nie mają 6 miesięcy.

U takich małych dzieci zdecydowanie szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu. Podczas trwających wymiotów i kilka godzin po nich nie próbujmy podawać dziecku pokarmów stałych. Mogą one spowodować w szybki sposób zostać zwrócone przez nasze dziecko.

Jeśli samodzielna opieka nad dzieckiem nie przynosi poprawy stanu zdrowia naszego dziecka trzeba skonsultować się z lekarzem. On prawdopodobnie przepisze lek przeciwgorączkowy dla naszego maluszka.

Tu musimy zwrócić uwagę, czy nie zostanie on wydalony z organizmy wraz z biegunką czy wymiotami. Szczególnie trzeba uważać na swoje dziecko podczas jego snu. Może ono wymiotować nawet kilkanaście razy na dobę, dlatego musimy zadbać o jego bezpieczną pozycję podczas spania. Ułóżmy go na boku tak by nie doszło do zadławienia własnymi wymiocinami. Dlatego, też nigdy nie wolno kłaść dziecka na plecach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *