Od jakiego wieku można zaszczepić dziecko?

szczepionka pneumokoki przy zakupie Ultiva 2mg innego produktu gratis Zofran - 8 mg to silny lek o wielu skutkach ubocznych

Pierwsze miesiące życia dziecka to ważny okres dla jego zdrowia. Specjaliści zalecają szczepienie przeciw rotawirusom wszystkim niemowlętom od 6 do 24 tygodnia życia. Szczepionki pozostają ciągle najpewniejszym sposobem, zapobiegania zakażeniom rotawirusami.

W Polsce dostępne są dwie doustne szczepionki, które różnią się liczbą dawek. Obie szczepionki podaje się w tym samym okresie życia dziecka czyli od 6 tygodnia. Jedna składa się z dwóch dawek  z przerwami 4 tygodniowymi pomiędzy każdą dawką.

W tym przypadku cały proces szczepienia należy zakończyć przed upływem 24 tygodnia życia. Natomiast w drugiej szczepionce na cykl składają się trzy dawki, których podanie należy zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka.

Lekarze zalecają podawanie szczepionek dzieciom jak najszybciej. Nawet już od 2 miesiąca życia, czas jest tu szczególnie ważny, gdyż można szczepić dzieci tylko do 6 miesiąca życia. Dlatego podkreśla się ważność tego elementu i często lekarze przypominają rodzicom o takiej możliwości.

Takie szczepionki chronią dziecko przez okres 3 lat od zaszczepienia. Jest to szczególnie ważne bo uchroni najmłodszych przed tym ciężkim przebiegiem infekcji rotawirusowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *